Święta Miłość na Walentynki

Święta Miłość – Saint Amour -żadne inne wino nie wyraża tak uczuć, jakie towarzyszą Walentynkom. Właśnie podczas Walentynek wino wznosi się na szczyt popularności wśród konsumentów w wielu krajach.

Saint Amour  jest  jednym z najlepszych win z francuskiego regionu Beaujolais – należy do tzw. Crus de Beaujolais. Powstaje wyłącznie z winogron odmiany Gamay podczas specjalnego procesu winifikacji węglowej. Gleby gliniasto-krzemowe przyczyniają się do powstawania win delikatnych i eleganckich, o aromatach czerwonych owoców i kwiatów piwonii. Wino pije się jako młode.

Walentynki mapa

Winnice regionu Maconnais Winnice Saint-Amour zajmują jeden z najmniejszych obszarów Cru  de Beaujolais- 320 ha, fot.geo.fr

 

Niektóre butelki mają dekoracyjne etykiety z symbolami miłości, a znany winiarz Georges Buboeuf przygotowuje z okazji Walentynek specjalna edycję wina Cuvée Saint Valentin.

Saint Amour etykieta 1

Walentynki etykieta 2

 

Walentynk wino 2

Ceny wina Saint Amour są zróżnicowane – od około 35 PLN za butelkę Saint-Amour Leon Roux 2016 w Lidlu do kilkudziesięciu złotych w sklepach specjalistycznych.

Więcej o regionie Beaujolais i jego winach na blogu:

Regiony winiarskie Francji – najlepsze wina z Beaujolais

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s